مزایا و موارد استفاده  موم زنبور عسل

من طرفدار موم زنبور عسل هستم؛ البته با توجه به کاربرد و مزایای آن. در خانه مقداری موم دارم و برای مقاصد مختلف (مثلاً مرطوب کردن لب) استفاده می کنم. موم ماده طبیعی شگفت انگیزی است که از بسیاری جهات به بهبود زندگی کمک میکند.
در اینجا بسیاری از مزایا و کاربرد آنرا را بیان میکنیم:

موم برای نرم کردن لب استفاده میشود. به راحتی میتوان آنرا درست کرد؛ مقداری موم را با کمی روغن نارگیل و روغن آرگان مخلوط کنید تا بافت نرمی بدست آید.
    Batiking یک روش رنگرزی است که در آن پارچه با موم قابل زدودنی پوشانده میشود. مخلوط ایده آل برای آماده سازی باتیک؛30 درصد موم و 70 درصد پارافین است، با این روش باتیکی عالی درست میشود.
    تهیه مرطوب کننده و لوسیونی عالی با موم زنبورعسل. رطوبت طبیعی پوستتان را با موم حفظ کنید، برای محافظت وترمیم پوست خشک و ترکشده کمی آنتی اکسیدان ویتامین E به موم اضافه کنید.
    از رایج ترین کاربردهای موم زنبورعسل، ساخت شمع است. این شمعها عطر شیرینی دارند و هوای اتاق را تازه میکنند.
    از موم برای جلوگیری از زنگ زدن نیز استفاده می شود. برای اینکه ابزارهای دستی، وسایل چدنی و بیلها زنگ نزنند روی آنها را با موم بپوشانید. دسته چوبی بیل را هم میتوان برای محافظت در برابر سایش و ترک، با موم زنبورعسل پوشاند.
    اگر خودتان پنیر درست میکنید، طبیعی ترین پوششی که برای این منظور میتوانید استفاده کنید موم است. در صورتی که پنیرمرطوب باشد، باید قبل از استفاده از موم داغ، آنرا خشک کنید. موم نباید به سطوح مرطوب بچسبد. موم زنبورعسل برای بستن و محکم چسباندن عالی است زیرا نقطه ذوب پایینی دارد.

ادامه مطلب.

روغن آرگان برای پوست و مو

خواص و عوارض مارچوبه

موم عسل چه خواصی دارد؟

موم ,    ,استفاده ,آنرا ,طبیعی ,میشود ,با موم ,موم زنبورعسل ,را با ,موم برای ,کنید موم

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دلشــرم بیان برتر عطر قرآن دیوارکوب طرح چوب ترنج اَپ pg-danesh لوازم خانگی کرمانشاه (حمید کریمی) دهکده زیبایی آفتاب خرید تن ماهی بندرعباس